Info o Quadrom o. s.

Co je to QUADROM?

Je to netradiční pojetí divadelního spolku a hlavně atypický projekt divadla, vystavěného od svého základního kamene, do slova a do písmene. Slovo pochází z italského “qua” (zde) a řeckého “drom” (dráha). V jevištní technologii se pak jedná o divadlo o čtvercovém půdorysu se vchodem pro herce i diváky v bodech A, B, C, D s vzestupným hledištěm po všech čtyřech stranách. Jsou pro něj specifické i scénografické vynálezy “zalysa” a “zrkahol”. Více v

Anotace víceúčelového kulturního centra QUADROM

Projekt předpokládá výstavbu nezávislého kulturního centra na pomezí ulic Janáčkova a Porážková ve čtvrti Moravská Ostrava a Přívoz, tedy v samotném centru Ostravy 1. Objekt je situován v blízkosti volného prostranství, tvářícího se jako náměstí, řekněme tedy Moravské náměstí č.p. 5 či Náměstí Ivana Vyskočila 5. Redekonstrukce předpokládá zachování unikátní architektonické podoby + přístavbu pojatou jako „hypermoderní dekonstrukce“, tedy fakt, že budova je plně funkční a použitelná, ale tváří se jako nedostavěná či v přestavbě (prvky jako lešení, trubky, atd.). Inspirací budiž klasická ostravská cihlová architektura, tedy pokud jde o původní jateční dům, pro novostavbu inspirací nechť jsou polyfunkční chátry budící dojem nekompletnosti, zmatenosti a různorodosti, vše rázu dekonstruktivního.

Kromě využití objektu jakožto atypického divadelního prostoru s nejnovějšími scénografickými objevy a technikou popsanými v anotaci se dá počítat i se zřízením či částečným působením Akademie moravsko-slezských umění (AMSU), v přístavbě pak se sídlem Institutu pro Výzkum Teleportu (IRT – Insitute for Research of Teleport).

O jatkách

Do našeho spolku může bezplatně vstoupit každý, kdo nějakým způsobem vybočuje z řad a cítí, že by chtěl světu sdělit něco osobitého. Každé sdružení má však svůj řád; zajímá-li tě to, klikni na

Stanovy občanského sdružení QUADROM

Naše působnost, vymezená v anotaci i ve stanovách, je legálně schválena od konce srpna roku 2004. Veškerý náš zájem je vymezen v předchozích třech odkazech, takže zbývá říci jen toto: Zachovejte nám naši přízeň, ať už jako divadelníci, diváci nebo čtenáři! Děkujeme!

V současné době mimo svůj pilotní projekt správy historické, památkově chráněné kulturní památky ostravských městských jatek, máme na programu zejména tyto aktivity:

Akademie moravsko-slezských umění

Porubské divadlo

Divadlo v Šantovce

publikační a literárně vydavatelská činnost

Na projekty můžete přispívat jako fyzické i právnické osoby ve prospěch účtu číslo

2300278548/2010

Ponevadž jsme nejen subjekt občanský, ale i veřejný, a jde nám o zachování dobrého jména a česti, také naše financování je záležitostí otevřenou. Pohyby materiálních složek a zároveň doklad o dění v rámci první sezóny 2004/2005 najdete zde.

Vyúčtování za sezónu 2010/2011 otevřete tady.

Sezóna 2011/2012 po stažení zde.

Naše působnost, vymezená v anotaci i ve stanovách je legálně schválena Ministerstvem vnitra od konce srpna roku 2004.

 Quadrom

Annunci

Rispondi

Inserisci i tuoi dati qui sotto o clicca su un'icona per effettuare l'accesso:

Logo WordPress.com

Stai commentando usando il tuo account WordPress.com. Chiudi sessione /  Modifica )

Google photo

Stai commentando usando il tuo account Google. Chiudi sessione /  Modifica )

Foto Twitter

Stai commentando usando il tuo account Twitter. Chiudi sessione /  Modifica )

Foto di Facebook

Stai commentando usando il tuo account Facebook. Chiudi sessione /  Modifica )

Connessione a %s...